Skuadra nga principata franceze Monaco ka shënuar fitore të pritshme ndaj Nancy me rezultat të pastër 0:3, duke e bërë të pavlefshme në një farë mënyre fitoren e PSG-së.

Golat për Monaco sonte i shënuan Kuendolo(autogol), Bernardo Silva dhe Lemar.

Pas këtyre tre pikëve Monaco mbanë distancën prej tre pikëve me PSG-në.

Artikulli paraprakSigal Prishtina në finale
Artikulli tjetërTifozët e Barcelonës shpresuan për gabim, por Real Madrid sërish e mbyll ndeshjen me “poker”