Gabriel Moscardo, mesfushor 18-vjeçar i Corinthiansit në kampionatin brazilian, do të jetë përforcimi i radhës për Paris Saint-Germain.

Informacioni bëhet i ditur nga gazetari i specializuar në merkaton e futbollistëve, Fabrizio Romano, i cili raporton se gjigantët francezë do t’i paguajnë 20 milionë euro klubit brazilian, plus 2 milionë euro gola bonuse.

Gjatë vitit 2023, mesfushori shënoi një gol dhe dha një asistim në 25 ndeshje me fanellën e Corinthiansit.

Paris Saint-Germain siguroi shërbimet e Gabriel Moscardos, pasi më parë kishte nënshkruar me Lucas Beraldos, qendërmbrojtës 20-vjeçar nga São Paulo.

/Supersport.al

Artikulli paraprakIsh-anëtari i Newcastle, veç vet i mposhti “laraskat”
Artikulli tjetërXabi Alonso i thot “jo” gjermanit Jurgen Klopp