Barazim 1-1 në “San Siro” mes Milanit dhe Atalantës.

Kuqezinjtë zhvilluan një nga ndeshje më të bukura të vitit 2024, duke dominuar përballjë një kundërshtari të pa rrezikshëm.

Rafael Leao kaloi Milanin në avantazh në minutën e tretë, falë një eurogoli. Gjithsesi, skuadra bergamaske gjeti golin e barazimit falë një penalltie inekzistente, pasi gjyqtari kontravers Daniele Orsato, ia fali Atalantas.

Teun Koopmeiners u tregua i saktë nga penalltia. Vendasit tentuan golin e fitorës në 45 minuta e dyta, patën shumë raste, por Leao, Pulisic dhe Giroud nuk arritën të konkretizonin mundësitë e tyre.

Milan mbetet i treti, por me referim të tillë kundër tyre tash esa vite, tepër mirë janë në tabelë.

Artikulli paraprakInter, ndër klubet më të mira evropiane