ARTIKUJT E FUNDIT

Barcelona nuk ndryshon qëndrim për Superligën, por vendos Asambleja e Anëtarëve

0
Manchester City ishte i pari nga dymbëdhjetë themeluesit e Superligës që u tërhoq nga projekti. Citiens njoftuan me një deklaratë zyrtare se kanë nisur...

Dortmundi e ka gjetur zëvendësuesin e Haaland

0
Erling Haaland është në vëmendjen e të gjithë emrave të mëdhenj në Evropë. Nëse do të largohet nga Borussia Dortmund gjatë verës, klubi bardhezi do...

Një gjerman në stolin e Tottenham

0
José Mourinho u shkarkua nga Tottenham, derisa klubi anglez po kërkon një trajner për sezonin e ardhshëm. Sigurisht se janë disa emra në listën e...

Florentino Perez mbetet gati i vetmuar, tash ai dhe Spanja nuk i kanë punët...

0
Superliga mbeti pa gjysmën e klubeve, por u larguan edhe dy gjigantët italian pas orës 01.00. "Ne jemi duke përgatitur një model të ri...

Super League bëri që të bien akcionet te Man.United

0
Si duket klubet e pasura u ngutën në formimin e Super League. Në mesin e tyre ka qenë edhe Mnachester United, apo ëm saktë shefi...

Ed Woodard dha dorëheqje në Manchester United

0
Ed Woodward, nënkryetari ekzekutiv i Manchester United dhe operativi i parë i klubit, ka dhënë dorëheqjen. Kujtojmë, Woodward ishte një nga fytyrat kryesore të Superligës,...

Chelsea dhe Manchester City po tërhiqen nga Superliga

0
Chelsea dhe Manchester City po përgatisin dokumentacionin që kërkon tërheqjen e tyre nga Superliga e sapo shpallur. Ky është reagimi i klubeve për të cilat...

Presioni i tifozëve jep efekt, klubet angleze mendojnë tërheqjen nga Super Liga?

0
Superliga europiane sapo ka lindur, por në fare pak kohë ka provokuar një tërmet të madh. 12 klubet themeluese kanë firmosur për fillimin e...

Der Spiegel: Perez po gënjen. Kjo është prova

0
Revista me reputacion gjerman “Der Spiegel” botoi dokumente që dëshmojnë se Florentino Perez po gënjente. Gjegjësisht, presidenti i Realit dhe Superligës iu përgjigj pyetjes pse...

Një klub anglez e shpalli veten kampion, duke rrëzuar “gjashtë të mëdhatë” nga klasifikimi

0
Klubet që kanë themeluar Super League dhe kanë vendosur të largohen nga garat evropiane të UEFA-s mund të përjashtohen nga ligat kombëtare. Sot, 14 klube...