Edhe në ndeshjen e tretë gjysmëfinale të play-ffot, Sigal Prishtina ia doli të shënonte fitore ndaj Trepçës në Mitrovicë 80:104, dhe në këtë mënyrë të siguroi finalen e madhe atje ku do të përballet me Bashkimin.
Kaltër e bardhët të cilët me minimumin e forcës luajtën në tri periudhat e para të cilat kaluan me barazpesh, në atë të fundit ndezët motorët dhe arritën këtë epërsi të lartë, por gjthsesi të merituar përballë Trepçës që nuk kishte formë më shumë, shkruan Korneri.net.

Më efikasit dhe më meritorët në këtë triumf të Prishtinës ishin, Mike Moser me 25 pikë e 8 kërcime, Fisnik Rugova me 23 pikë, Drilon Hajrizi me 18, Jabarie Hinds me 17 dhe Granit Rugova me 15 pikë të shënuara.
Te Trepça njëherësh basketbollisti më efikas dhe më në formë ishte Semir Zekiqi që ndeshjen e mbylli me 31 pikë, i ndihmuar nga Scott Montreal me 23 dhe Besnik Azemi me 14 pikë.

Ndeshja e parë e serisë finale zhvillohet në kryeqytet saktësisht pas një jave. /Korneri.net

Artikulli paraprakBarcelona deklasoi Villarealin, shkëlqeu MSN
Artikulli tjetërMonaco sigurtë drejt titullit kampion në Ligue1