Real Madrid ka shënuar fitore rutinë sonte te Granada, të cilën e mposhti me rezultat 0:4, duke dominuar tërsisht 90 minutëshin.

James dhe Morata realizuan nganjë dy golësh për tre pikët e reja dhe marshimin drejt titullit kampion në La Liga.

Duhet theksuar se pikërisht në këtë ndeshje tifozët e Barcelonës shpresuan për ndonjë gabim, por vështirë se Reali do të gabojë deri në fund të sezonit./Korneri.net.

Artikulli paraprakMonaco sigurtë drejt titullit kampion në Ligue1
Artikulli tjetërJuventus eviton në mënyrë të zakonshme humbjen! Torino tregoi lojë spektakolare, por gjyqtarët….