Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka konfirmuar se dy lojtarët Chris Smalling dhe Phil Jones do të qëndrojnë për një kohë të largët jashtë fushave të blerta.

“Special one” është bërë me dhimbje koke pasi dy lojtarët në fjalë kanë pësuar dëmtime dhe do të mungojnë për një kohë të gjatë, shkruan “Sky Sport”.

Jones u dëmtua pas një dueli në stërvitje që besohet se ishte me Smallingun.

Image

Artikulli paraprakChelsea-Conte, arrihet marrëveshja
Artikulli tjetërZyrtare: Operohet Marco Pjaca