during the Premier League match between Manchester United and Burnley at Old Trafford on October 29, 2016 in Manchester, England.

Një tifoz i Manchester United është pezulluar për tre vite jashtë stadiumit pasi tentoi të shiste një biletë online dhe për këtë veprim tifozi në fjalë është suspenduar për tre vjet mos pranie në ndeshjet e United në “Old Traford”.

Tifozi mendohet të ketë dashur të shesë një biletë jashtë fushe kundër Fenerbahce.

United i kishte paralajmëruar të gjithë mbështetësit këtë sezon se nëse do të tentonin të shisnin bileta do të dënoheshin me një pezullim trevjeçar. Sportsmail ka zbuluar muajin e fundit se një tjetër skemë që ndalon shkëmbimin e biletave do të hyjë në fuqi sezonin tjetër.

Artikulli paraprakKloop parashikon fituesin e botërorit “Rusia 2018”, nuk është Anglia ose Gjermania
Artikulli tjetërRënje e e papritur në karrierën e Kaçës, tani stervitet me fëmijet e klubit çek