Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë një dueli boksi, ku xhaxhai njëherësh dhe trajnieri i boksierit Andre Dirrell, pasi mbaroi ndeshja qëlloi me grushta kundërshatrin e këtij të fundit Jose Uzcategui.

Ngjarja ndodhi të shtunën në mbrëmje, ku trajneri Leon Lawson hyri në ring dhe goditi me grushta boksierin Uzcategui. Ky i fundit ishte pa mendje teksa u godit.

Trajnieri i Uzcategui, Sean Gibbons u tha gazetarëve se do të ngrinte akuza për personin që grushtoi boksierin.
Ndërsa boksieri Andre Dirrell tha se “Më vjen keq për atë që ka bërë trajneri im”.

Artikulli paraprakFavoritët me kohët më të mira në prova….
Artikulli tjetër“E dua familjen këtu, ose mund të kthehem…”