Ishte frikë e madhe sesi do të dalin vizitat mjekësore për talentin kroat Mario Pasalic pasi kishte probleme serioze me shpinë, por gjithçka ka shkuar mirë në të gjitha vizitat që i ka bërë në klubin e Milanos, dhe në këtë mënyrë mesfushori 21-vjeçar bahët anëtari më i ri i rosonerëve.

Pasalic është lojtar i Chelsea që e ka huazuar te Milan për dy vitet e ardhshme, ndërsa më herët ishte i huazuar edhe Elche dhe Monaco. Pasalic te Milan do të bartë fanellën me numrin 8.

Artikulli paraprakPrishtina fitoi në Prizren
Artikulli tjetërLëndimet e Ajetit, Torino do një tjetër mbrojtës