Foto LaPresse - Spada 29 agosto 2015 Milano ( Italia) Sport Calcio Milan - Empoli Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - " Stadio San Siro " Nella foto: bacca Photo LaPresse - Spada 29 August 2015 Milan ( Italy) Sport Soccer Milan - Empoli Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - " San Siro Stadium " In the pic: bacca

Komisioni i diciplinore i federatës italiane të futbollit ka dhënë një dënim minimal për sulmuesin e Milanit, Carlos Bacca i cili pas përfundimit të ndeshjes kundër Juventusit “shpërtheu” nga kritikat madje edhe tentoi të prekë gjyqtarët e ndeshjes.

Kolumbiani është dënuar vetëm me një ndeshje pezull duke i shpëtuar dënimit të ashpër dhe tashmë ai do të jetë i gatshëm për derbin kundër Interit e cila do të luhet më 15 prill, shkruan “Football-Italia”.

“Bacca dënohet me një ndeshje pezullim dhe një gjobë prej 10 mijë eurosh”, thuhet në njoftimin zyrtar të Komisionit të Disiplinor.

Juventusi fitoi 2-1 përballë Milanit, por me shumë polemika pasi sërish gjyqtari u bë protagonist i ndeshjes pasi akordoi penallti në momentin kur koha shtesë kishte përfunduar.

Artikulli paraprak‘Sport’ zbulon transferimin e bujshëm të Barcelonës
Artikulli tjetërMessi nuk e don yllin e Liverpool te Barcelona