Dëshira e Neymarit që të shohë Philippe Cnoutinho te Barcelona është kundërshtuar nga ylli i klubit Lionel Messi.

Sipas “Diairo Gol”, Messi frikësohet se Coutinho mund të sjellë probleme në repartin ofensiv të ekipit dhe në bashkëpunimin e tij me Luis Suarezin.

Neymar kishte shprehur dëshirën kohë më parë që Barcelona ta transferojë yllin e Liverpoolit.

Artikulli paraprakZyrtare: Dënohet Carlos Bacca
Artikulli tjetërL. Leci: Për të shkuar në Evropë duhet kaluar Besën!