Drejtori i ri sportiv i skuadrës franceze Marseille, Andoni Zubizarreta, i’a ka vën vetës një objketiv të qartë për përforcime gjatë merkatos së janarit, raportojnë mediat franceze.

Raportohet poashtu se Zubizarreta kërkon të transferojë në “Velodrome” mbrojtësin anësor të Barcelonës Aleix Vidal dhe mesfusori i Chelsea John Obi Mikel.

Artikulli paraprakDonnarumma te Juventus? Flet vëllai: Gigi është tifoz i Milanit, nuk joshët…
Artikulli tjetërLegjenda Steven Gerrard pensionohet nga futbolli