Inter e ka humbur ndeshjen e xhiros së 30-të në Serie A, pasi u mund në shtëpi nga Sampdotria me rezultat 1:2.

Fillimisht D’Ambrosio kaloi në epërsi vendasit, mirëpo më pas skuadra musafire shënoi dy herë me anë të Schick dhe Quagliarela, për të shkëputur të tre pikët nga kjo përballje.

Pas 30 xhirove Inter mbetet tre pikë larg Europa League, kurse Sampdoria është stabilizuar në mesin e tabelës.

Artikulli paraprakNdizet derbi, Roma e Lazio synojnë finalen e Kupës
Artikulli tjetërNuk do të besoni ku ka përfunduar podiumi ku Italia ngriti Kupën e Botës (FOTO)