Më në fund i kthehet fushave të blerta. Një muaj pas lëndimit dhe triumfit në Kampionatin Evropian në Francë, pe përfaqësuesen e tij Portugalinë, CR7 nuk ka mundur të lunate e as të stërvitet pas lëndimit që e pësoi  në fillim të ndeshjes kundër Francës, por lajmet e mira për klubin mbretëror nuk kanë mbarim pasi vetëm 24 orë pas triumfit në Superkupën e Evropës, kthehet në stërvitje ylli më i madh i skuadrës , Cristiano Ronaldo dhe atë më bashkëkombasin e tij Pepe që poashtu nuk luajti kundër Sevillas.

 

 

Artikulli paraprakInter pas holandezit të United
Artikulli tjetërBefason presidenti i Palermos: Ja cili futbollistë aktual i Napolit është më i fortë se Higuain e Icardi?