Presidenti i Napolit, Maurizio Zamparini, gjatë një interviste për një radio stacion italian, ka folur për merkaton e skuadrave italiane gjatë kësaj vere.

Fokusi i Zamparinit ishte largimi i Higuain nga Napolit në drejtim të Juventus dhe spekulimet për Icardi dhe Gabbiadini, kurse për këtë të fundit kishte vlersim maksimal.

“Higuain është i futbollist i madh, sikurse Icardi, mirëpo më i fortë se këta të dy është Gabbiadini sipas mendimit tim”, tha Zamparini.

Artikulli paraprakRonaldo kthehet
Artikulli tjetërTrofeu Gamper: Barcelona dhe Sampdoria dhurojnë spektakël