Skuadra italiane e Romës është duke tentuar të përforcohet në sulm, pasi Spalletti herë pas here është duke pasur telashe me lëndime.

Sipas mediave italiane, Roma është shumë e interesuar për sulmuesin kolumbian të Sampdorias, Luis Muriel.

Artikulli paraprakKampioni aktual i Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, eliminohet nga garat e sivjetme
Artikulli tjetërHedhën poshtë spekulimet: Eder dhe Barbosa nuk largohen nga Inter, por drejt Premier League është ky futbollist?