Gjermania që është favoriti më i madh i grupit C, shënoi edhe një fitore në të ishte një seancë stërviore. Kampioni aktual botëror shënoi fitore 1:4 në udhëtim te Azerbajxhani, por pranoi golin e parë në këto eliminatore. Në portën e “panzerëve”, shënoi Dimitrij Nazarov, por nga ana tjetër shënoi katër herë në portën kundërshtare me dy golat e Andre Schuerle, dhe nga një të Thomas Muller dhe Mario Gomez.

Artikulli paraprakFitore e merituar e Anglisë
Artikulli tjetërKroos: “Nuk besoj se Bayern mund të na ndal”