Peja ka mposhtur thellë Tiranën në xhiron e fundit të Grupit B në Ligën Ballkanike për të vazhduar tutje si skuadra e vetme kosovare.

Me fitoren 96:72, Peja vazhdon tutje si e para me shtatë fitore nga dhjetë ndeshje.

Pas eliminimit të Prishtinës dhe Bashkimit nga Grupi A dhe Trepçës në Grupin B, Peja mbetet i vetmi klub kosovar në Ligën Ballkanike.

Artikulli paraprakFOTO/ Reali i Madridit gëzon tifozët mysliman në të gjithë Botën
Artikulli tjetërAtletico Madrid në gjysmëfinale të Copa del Rey