Reali i Madrid ka vendosur që të gëzojë tifozët e vet të besimit mysliman.

Real Madrid do të largojë kryqin nga logo e skuadrës, për fanellat dhe pajisjet tjera që janë të destinuara për Lindjen e Mesme.

“Ne duhet të jemi të kujdesshëm me atë pjesë, sepse kryqi është diçka e ndjeshme për tifozët e Lindjes së Mesme”, tha al-Mheiri, pronar i një kafeje në Dubai.

Image

Artikulli paraprakShqipëri-Angli 5-1, fitojnë kuqezinjtë e futsallës
Artikulli tjetërPeja fitoi ndaj Tiranës dhe vazhdon tutje në BIBL