Atletico Madrid ka kaluar në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit pasi ka eliminuar Eibarin në çerekfinale.

Klubi madrilen pas fitores 3 me 0 në ndeshjen e parë, u ndal baras 2 me 2 në takimin e dytë, mjaftueshëm për të ecur tutje.

Gimenez dhe Juanfran realizuan golat për Atleticon, ndërsa Enrich e Leon për Eibarin.

Artikulli paraprakPeja fitoi ndaj Tiranës dhe vazhdon tutje në BIBL
Artikulli tjetërDo ta vazhdojë karrierën në Kinë, por jo..