Heimir Hallgrimsson ka lavdëruar Albert Bunjakin dhe ekipin e Kosovës

Trajneri i Islandës, Heimir Hallgrimsson ka thënë se kanë fituar me shumë fat kundër Kosovës, e cila ka një skuadër shumë të mirë.

“Ne e kemi ditur se do të jetë një ndeshje e vështirë dhe meritat për këtë i ka Bunjaki, i cili ka ndërtuar një ekip të mirë. Kosova ka pasur iniciativën në pjesën e parë, por ne patëm fat që shënuam golin e parë”, tha Hallgrimsson.

“Synimet tona janë që të kualifikohemi në Botëror dhe jemi më fat që sonte morëm tre pikë.

Artikulli paraprakAtdhe Nuhiu flet pas takimit, ja çka kërkon nga tifozët
Artikulli tjetërMemushaj rrëfehet pas ndeshjes me Italinë