INDIAN PAGE 20 PRE

Nëse për 20 vitet e punës së tij te skuadra Arsenal mund të quhen të sukseshme, të dështuara shpesh herë të gëzueshme apo të hidhërueshme, por është e pashmangshme tema e shumë përlfolur “dështimet në transferime”.

Arsene Wenger shumë shpesh me zyrtarët e klubit nuk dëshiruan të transferonin lojtarë me shuma të mëdha, shpesh herë dështonte transferimet në momentet e fundit, shumë shpesh objektivat e tij kalonin diku tjetër për shkak të neglizhencës, dhe kjo ka bërë që Arsenali të dështojë triumfin në Premier League.

Në foto janë vetëm disa nga lojtarët që Wenger nuk arriti ‘i transferonte për këtë apo atë problem tjetër, për këtë apo arsyejen tjetër, andaj frika më e madhe është edhe a do të finalizojë transferimin e shqiptarin Shkodran Musfati për 30 milionë funte.

Vetëm në disa vitet e fundit Wenger nuk arriti të sjell në Emirates emra të njohur të botës së futbollit si Higuain, Vardy, Benzema, Carvalho, Schneiderlin, Suarez apo edhe Reina.

Tash, koha po kalon shpejtë dhe Mustafi është objektivi i tij primar për fazën defanzive. Fjalët janë se puna është e lryer, por duhet të presim edhe pak sepse asgjë nuk ka zyrtare në këtë drejtim.

Artikulli paraprakTorres mesazh për Liverpool
Artikulli tjetërBalotelli “ankohet”: E kam vështirë të gjej të dashur!