IHN SPT 251009 LIVERPOOL V MANCHESTER UNITED - Man Utd Liverpool Torres scores their first PIctures by Ian Hodgson/Daily Mail

Fernando Torres pas disa viteve të kaluara te Chelsea, Milan dhe Atl.Madrid, kthehet dhe flet për kohën sa ishte te Liverpool, e sidomos për largimin e tij nga Anfield, që atë kohë ishte quajtur si tradhëti nga të gjithë.

Spanjolli 32-vjeçar ka mohuar të gjitha to keqiterpretime të mediave britanike atëbotë, e posaqërisht hidhërimin e tifozëve.

“Unë isha në kulmin e formës dhe ndihesha mirë te Liverpool, por ata vendosën të më shitnin. Nuk është e vërtetë se unë kisha kërkuar largimin dhe dëshiroja të kaloja te Chelsea, por zyrtarët veç e kishin ndarë kokën duke arritir marrëveshje me rivalin Chelsea” ka thënë Torres i cili dikur ishte idhulli i Liverpool, por më i padëshiruari në vazhdim pasi kaloi në një skuadër të urryer në këtë qytet.

Ju kujtojmë se Torres ishte shitur për atëherë rekord britanik 50 milionë funte te Chelsea, ku më vonë edhe e fitoi titullin e kampionit të Evropës, që për londinezët ishte i pari në histori të klubit.

Artikulli paraprakRio 2016: Zakharov bie me bark!
Artikulli tjetërMustafi tjetër dështim apo…