Skuadra italiane e Romës është duke bërë merkato të suksesshme gjatë këtij muaji, pasi objektivi i Spalletti është që të përforcohet dhe më pas ta ndjek Juventusin deri në fund për titull të kampionit.

Pas zyrtarizimit të mesfushorit francez Grenier nga Lyon, mediat italiane janë të sigurta se “ujkonjat” në fillim të javës së ardhshme do të zyrtarizojnë edhe mesfushorin të shumë kërkuar nga gjigantët evropian Franck Kessie, i cili shkëlqeu gjatë këtij edicioni te Atalanta.

Artikulli paraprakZubizarreta te Milan, befason rosonerët!!!
Artikulli tjetërMaldini: Ky trajner është emblemë e Milanit si lojtarr