Legjenda e futbollit botëror, Paolo Maldini, e ka vlersuar tejmase punën si trajner nga Roberto Donadoni, të cilin e ka quajtuar emblemë të Milanit.

“Donadoni është duke kryer punën në mënyrën më të mirë të mundshme te Bologna. Ai ishte fantastik si futbollist dhe një bashkëlojtar ideal dhe nuk ka asnjë dyshim se ai është emblemë e Milanit”, tha Maldini për mediat italiane.

Artikulli paraprakMediat italiane të sigurta: Roma do të “bombardojë” merkaton në fillim të javës së ardhshme
Artikulli tjetërRaporti i CAS/ Si u vunë baste fituese në Dinamo Zagreb – Skënderbeu