Edhe tri pikë të reja për Llapin.

Ashtu siç pritej, skuadra e Tahir Batatinës, ka shënuar fitore të lehtë ndaj Lirisë në Prizren me rezultat 0-2, dhe kështu vazhdon ta ruaj pozitën e dytë, por duke e ndjek Ballkanit derisa mundet, shkruan Korneri.net

Muhamet Hyseni e kaloi në epërsi Llapi në pjesën e parë pas së cilës Liria tentonte diçka të bënte në sulm që eventualisht ta barazonte rezultatin, mirëpo goli I lojtarit në top-formë, Hamdi Namani, mbylli çdo çështje të fituesit.

Llapi shkoi në kuotën e 34 pikëve, 5 më pak se Ballkani, por me kampionët aktual që kanë dy ndeshje më pakë të zhvilluara. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan bindës ndaj Monza
Artikulli tjetërPrishtina ndali kampionin në Therandë