Fitore jo e lehtë, por bindëse e Milanit ndaj Monza. 3-0

Rossonerët nuk e patën ndeshjen e lehtë ndaj skuadrës së Monza-s, sepse mysafirët patën disa raste të mira në ndeshje, e mbajtën topin në posedim dhe sulmonin me nga 7-8 lojtarë, por Milan ishte shumë cinik në momentin kur vinin te porta kundërshtare, shkruan Korneri.net

Që në minutën e tretë Tijani Reijders e kaloi Milanin në epërsi, dhe këtu u hap mundësia e vendasve të shënojnë fitore. E dyfishoi mbrojtësi Simis, që debutoi në fanellën e kuq e zinjëve, ndërsa golin e treëtë e shënoi Noah Okafor.

Me këto tri pikë Milani iu afrua Juventusit në 5 pikë, dhe e përforcoi pozitën e tretë në renditjen tabelare. /Korneri.net

Artikulli paraprakBarça nuk fiton assesi, Valencia e ndali
Artikulli tjetërLlapi sigurtë te Liria