Sulmuesi Sadio Mane e huqi penalltinë vendimtare për përfaqësuesen e tij Senegalin në ndeshjen çerefinale të Kupën e Afrikës përballë Kamerunit, dhe ishte njeriu më trgjik në tërë ndeshjen.

Por, pa dyshim se i ka munguar shumë skuadrës së tij Liverpool, që ka hyrë në seri të rezultateve negative pasi u eliminua për pak ditë nga EFL Cuip dhe FA.

Liverpool këtë të marte ka ndeshje shumë të rëndësishme dhe të ëvshtirë në shtëpi kundër Chelsea, dhe klubi anglez ka nis një aeroplan privat që ta kthej sa më shpejt që është e mundur sulmuesin Mane, i cili së paku do të jetë në bankën rezervë për këtë duel që zhvillohet në Anfield Road nga ora 21.00.

Artikulli paraprakEkskluzive: Sigal Prishtina largon dyshën amerikane Davis – Forte, ja kush rikthehet në skuadër!?
Artikulli tjetërLuiz Gustavo i përgjigjet në mënyrë shokuese Juventusi-t