Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve, ku janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar tutje.

Juventus e ka mbyllur në vendin e parë në grupin H po ashtu dhe Napoli e mbylli në vendin e parë në grupin B

Kundërshtarët e mundshëm të Juventus: Paris Saint Germain, Benfica, Manchester City, Bayern Monaco, Bayer Leverkusen, Real Madrid, Porto.

Kundërshtarët e mundshëm të Napoli: Paris Saint Germain, Manchester City, Bayern Monaco, Bayer Leverkusen, Real Madrid, Porto, Siviglia.

Artikulli paraprakJa me kënd do të mund të ndeshen në short Arsenal e Man City
Artikulli tjetërZyrtare: Sahiti largohet nga Trepça