Leicester City dhe Arsenal e kanë mbylur në barazim pa gola ndeshjen e tyre në “King Power Stadium” në kuadër të xhiros së dytë në Premier League.

Faktikisht edhe pse ndeshja u mbyll pa gola, raste për shënim patën të dyja palët, por futbollistëve te të dyja skuadra e u mungonte efikasiteti para portave respektive.

Pas këtij barazimi të dyja skuadrat kanë tubuar nga një pikë në këtë start të Premier League.

Artikulli paraprakKjo është liga më e fortë në botë: 8 gola të shënuar, mbyllet spektakli në “Camp Nou”
Artikulli tjetërEdhe Strakosha i merr vendin Etrit Berishës te Lazio