Real Madridi për herë të 21. në histori të klubit u sgpall kampion i Evropës, pasi në finalen e madh të Cardiff deklasoi Juventusit 4:1.
Dy gola i shënoi më i madhi Cristiano Rolando, braziliani Carsemiro dhe talenti Marco Asensio, kurse golin e vetëm për Juven e realizoi Mario Mandzukic, shkruan Korneri.net.

Kur gjithçka mori fund, portiere rezerv Kiko Casilla bëri diçka që pak kush e vërejti, mirëpo gjëart u dhanë me foto pas përfundimit të ndeshjes.
Ai mori semaforin e gjyqtarit të katërt dhe e shtypi numrin 12, duke e ngrit më pas lartë duke bërë me shenjë titujtë e Realit në ngjarjen më të madhe të futbollit në Kontinentin e vjetër. /Korneri.net

Artikulli paraprakMbi 600 të lënduar në Torino
Artikulli tjetërNjë analizë e Juventusit pas ndeshjes së humbur në Cardiff