Dy ndeshje skualifikim për Lionel Messi.

Argjentinasi për shkak see qëlloi dy herë shuplaka sulmueson Villalibre në finalen e Super Kupës Spanjolle midis Barcelonës dhe Athletic Bilbao, Komisioni Diciplinor i futbollit spanjoll, e dënoi Messin për gjestin jo-sportiv, përcjell Korneri.net

Argjentinasi do të nis dënimin në ndeshjen e raundit të 32 të Kupës së Mbretit, e dyta në kampionat me Elche. Barcelona ka njoftuar me një deklaratë zyrtare se do të apelojë ndaj këtij dënimi, duke kërkuar të zbutet në vetëm një ndeshje. /Korneri.net

Artikulli paraprakMandzukic, Juve Ultras: “Ju do të qëndroni në zemrat tona”. Ai përgjigjet: “Gjithmonë krenar”
Artikulli tjetërLlapi mposhti skuadrën turke