Tifozët e Bianconerëve: “Ju urojmë gjashtë muaj të qetë, por – nuk të duam pa fitore”

Blerja e Mario Mandzukic nga Milan nuk kaloi pa u vënë re nga tifozët e Juventusit të cilët kanë një kujtim të mrekullueshëm të sulmuesit kroat,  e cila, me sa duket, nuk do të ndryshojë edhe pas nënshkrimit për gjashtë muajt e ardhshëm me Rossonerët, përcjell Korneri.net

“Ju gjithmonë do të qëndroni në zemrat tona – Juventus Curva Sud postuar në Instagram -. Ju urojmë gjashtë muaj të qetë, por – ne të duam pa fitore”. Dhe Mandzukic iu përgjigj dashurisë së tyre me të njëjtën monellë: “Faleminderit për këto fjalë të bukura … Unë gjithmonë do të jem krenar për të”. /Korneri.net

Artikulli paraprakParamendoni ku po përfundon Marcelo
Artikulli tjetërI zyrtarizohet dënimi Lionel Messit