Në Francë ai quhet “fantazisti” i Monaco-s, mirëpo shumë shpejt ai mund të arrijë marrëveshje me një nga klubet e mëdha angleze, raporton “Korneri.net”.

Fjala është për Benjamin Mendy, i cili është duke kaluar në një formë të jashtëzakonshme me skuadrën nga principata franceze, kështu që për të interesim kanë shprehur, Manchester City, Manchester United dhe Chelsea.

Artikulli paraprakGuardiola telefonon Sanchez! Ja premtimi i teknikut spanjoll
Artikulli tjetërMediat italiane: Top – klubet nga Serie A pas Adnan Januzajt