Gjatë ditë së djeshme mediat britanike kanë raportuar për largimin e Adnan Januzajt nga Machester United, pasi nuk bën pjesë në planët e Jose Mourinho, kurse sot mediat italiane vetëm sa e kanë konfrimuar interesimin e gjigantëve italian për djaloshin nga Istogu, transmeton “Korneri.net”.

Gjithmonë sipas mediave italiane, për Adnan Januzaj, janë të interesuar klubet më të mëdha italiane, si Juventus, Milan, Inter, Roma dhe Napoli, të cilat tashmë kanë bërë levizjet e para kontaktuese me djaloshin që vazhdon ta injorojë ftesën e Përfaqësueses së Kosovës.

Artikulli paraprakGjigantët nga Premier League pas “fantazistit” të Monaco-s
Artikulli tjetërLajmi që ka përfshirë gjithë Evropën: Montella do të shkarkohet, ja pasuesi i tij…