Ekipi katalan i Barcelonës ka realizuar fitore të lehtë ndaj Athletic Bilbao me rezultat 3:0 në një ndeshje që e dominoi që nga fillimi e deri në fund.

Alcacer e kaloi në epërsi Barcelonën, kurse për rezultatin përfundimtar shënuan Messi dhe Vidal.

Pas 21 xhirove Barcelona ndodhet në vendin e dytë me 45 pikë, një më shumë se Real Madrid, por skuadra e Enrique ka dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

Artikulli paraprakTurpërohet Liverpool, spektakël nga West Ham, Sunderland dhe Everton
Artikulli tjetërTrepça e “demoloi” Pejën në “Minatori”…