Evrton dhe Manchester United e kanë mbyllë në barazim ndeshjen e sotme, në një ballafaqim ku të përzgjedhurit e Jose Mourinho patën epërsinë deri ne fund të ndedhjes.

Fillimisht Ibrahimovi kaloi në eprësi “djajtë e kuq”, por kur ndeshja po shkonte drejt fundit Fellaini i sa po inkuadruar në lojë shkaktoi penallti të cilën e konkretizoi Baines.

Pas kësaj pikë Manchester United mban pozitën e 6-të me 21 pikë, kurse Evrton është i 8-ti me 20 pikë të tubuara.

Artikulli paraprakRoma e fitoi derbin e kryeqytetit
Artikulli tjetërFabregas – Fernandinho, agresiviteti që mund të çojë në suspendim