Roma ka fituar 2 me 0 derbin e zjarrtë të kryeqytetit italian ndaj Lazios.

Kevin Strootman dhe Radja Nainggolan shënuan golat për fitoren e Romës. Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë.

Fitorja kthen Romën në pozitën e dytë në tabelë me vetëm katër pikë prapa Juventusit. Roma ka 32 pikë, aq sa edhe Milani në pozitën e tretë.

Artikulli paraprakBournemouth i shkakton Liverpool-im humbje të shëmtuar
Artikulli tjetërBarazim në “Gudison Park”, Fellaini e merrë në qafë United