epa05046304 Atletico Madrid's Argentinian head coach Diego Pablo Simeone reacts during the Spanish Primera Division soccer match between Atletico Madrid and RCD Espanyol at Vicente Calderon stadium in Madrid, Spain, 28 November 2015. EPA/EMILIO NARANJO

Sipas raporteve të ‘Goal.com’, Atletico Madrid ka reaguar me shpejtësi për ta sjellë , LucasTorreiran, në Madrid pas një starti mbresëlënës të tij këtë sezon me Sampdorian.

Nëse ndodh ky transfer, atëherë do të jetë shitje rekorde për “blucerchiati” pas shitjes së Patrik Schick, për të cilin Roma ia pagoi Sampdorias plot 32 milionë euro.

Atletico pritet të ketë një afat të ngjeshur kalimtar në janar, pasi e kishte të ndaluar regjistrimin e lojtarëve të rinj gjatë afatit kalimtar veror.

Torreira kaloi të Samp nga Pescara para dy viteve dhe u huazua menjëherë te Pescara, para se të zhvillohej në një lojtar të rëndësishme në “Marassi”.

Artikulli paraprakChampions Leaue: Sonte dihet skuadrat e para të kualifikuara
Artikulli tjetërFlasin statisitikat: Inter i Spalletti-t, më i mirë se ai i Mourinho-s