Sipas mediave italiane dhe franceze, Juventus dhe Paris Saint-Germain, janë shumë afër marrëveshjes për mesfushorin francez, Blaise Matuidi, i cili me gjasa të mëdha do ta vazhdojë karrierën në Serie A.

Raportohet se Matuidi do të transferohet te Juventus për 30 mln euro.

Artikulli paraprakKosova apo Shqipëria? Kjo zhurmë është e turpshme
Artikulli tjetërZyrtare: Edhe një kroat te Fiorentina