Tashmë është lajm zyrtar transferimi i Josip Maganjic te Fiorentina, i cili ndodhet në Firencë për të kryer vizitat mjekësore.

Maganjic është produkt i akademisë se Hajdukut të Splitit dhe i lindur në vitin 1999, kurse detaje financiare të këtij operacioni akoma nuk janë zbuluar.

Artikulli paraprakArrihet akordi, Matuidi për 30 mln euro në Serie A
Artikulli tjetërChelsea kërkon Romagnoli, ja si përgjigjet Milani