Lionel Messi përgjithmonë te Barcelona.

Para pak minutash erdhi edhe zyrtarizimi i nënshkrimit të kontratës së re të njërit prej futbollistëve më të mirë që ka njohur ndonjëherë bota e futbollit, lajm i cili ka qarkulluar një kohë të gjatë, por tashmë erdhi edhe moment final, shkruan Korneri.net.

Messi nënshkroj kontraën e re deri në vitin 2021, duke paralajmëruar fundin e karrierës së tij në Camp Nou, dhe nga 25 milionë sa i fitonte në vit, tashmë do t’i merr nga 30 milionë në vit, ndërsa ajo që vlen të përmendët është fakti se klauzola e argjentinasit është ngrit në 700 milionë euro, shifër kjo e pakapshme për Paris SG dhe Man.City, që “kinse” tentuar transferimin e tij.
Messi debutoi saktësisht 4.788 ditë më parë, luajti në 602 ndeshje, shënoi 523 gola, dhe fitoi hiq më pak se 30 trofe. /Korneri.net

Artikulli paraprakReal Madrid të gatshme ofertën për Alexis Sanchez
Artikulli tjetërMertens ka “shokuar” të gjithë të Napoli!