Një deklaratë shumë interesante e ka dhënë belgu Dries Mertens.

Me plot të drejtë sulmuesi këmbëshpejt ka kritikuar Napolin që ia ka vënë një kalzuolë atij vetëm 28 milionë euro, që nuk është për ansjë klub evropian e aq më pak knez, atje ku ka pasur një ofertë të jashtëzakonshme para pak javësh, por e cila është refuzuar nga klubi dhe vet Mertens, shkruan Korneri.net.

“Si është e mundur që një futbollist i cili i shënon 28 gola në një kampionat kaq të fortë siç është Serie A, të kushtoj vetëm kaq pak para. Edhe Neymar ishte transferuar me më pak para ate Barcelona, por e dini se për sa milionë u shit te PSG, ndërsa gola nuk ka shënuar aq shumë sa unë këtu. Kjo shifër është qesharake si për mua ashtu edhe për klubin”, ka deklaruar Mertens që në mënyrë indirekte ka frikësuiar klubin dhe tifozët për një largim të mundshëm. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Messi vazhdoi kontratën, klauzola e paprekshme
Artikulli tjetërJuventusi do të paguaj shumë për brazilianin Costa, Bayern përfitues i madh