Futbollisti shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Blerim Xhemajli është larguar nga Serie A Bologna, për të kaluar edhe zyrtarisht të klubi kanadez Montreal Impact, shkruan Korneri.net.
Edhe më herët Blerimi e kishte paralajmëruar largimin nga Bologna pas performansës së shkëlqyeshme këtë edicion sepse ai shënoi 8 gola dhe ka asistuar nga 5 gola të tjerë.
31-vjeçari kështu me shumë gjasë do të përfundoi karrierën e tij në MLS, apo te skuadra e tij e tetë pas aventuarave që kishte te, Zurich, Bolton, Torino, Parma, Napoli, Galatasaray, Genoa dhe Bologna. /Korneri.net

Artikulli paraprakPo shuhet klubi më i madh kroat i basketbollit!!!
Artikulli tjetërEkskluzive: Lojtarët e Besës bojkotojnë përballjen me ’89-nshin! Ja arsyeja…..