Gjiganti angleze Liverpool është duke përgatitur një ofertë konkrete për yllin e skuadrës franceze Marseille, Maxime Lopez, i cili është duke shkëlqyer në Ligue1.

Sipas mediave britanike, Liverpool e sheh Lopez si pasardhës së Philippe Coutinho, i cili mund të largohet nga “Anfield” gjatë merkatos së verës së ardhshme dhe një nga opcionet për skuadër të re është gjiganti spanjoll Barcelona.

Artikulli paraprakFitojnë të mëdhenjtë, James dhe Westbrook me triple-double
Artikulli tjetërReina mund të largohet gjatë verës! Napoli pas portierit fantastik…