Një nga skuadrat e rrezikuara për rënjen nga Superliga e Kosovës në futboll është edhe skuadra mitrovicase e Trepçës, e cila pas fitores në vikend ndaj Pejës dukët që ka shtuar apetitet për të luftuar për mbijetesë.

Sipas burimeve të “Korneri.net”, Trepça edhe zyrtarisht është përforcuar me nigerianin Peter Oko Areba, i cili brenda dy ditëve do të arrijë në Mitrovicë dhe ka të drejtë loje menjëherë pasi është i regjistruar më herët në FFK.

Artikulli paraprakMbrojtësi kosovar në formacionin e javës në Bundesliga
Artikulli tjetërOrari i ri në Champions League 2018/19 është ky