Portali i njohur për statistikat “Whoscored” ka publikuar formacionin më të mirë të javës së 26-të në Bundesligën gjermane.

Ajo që bie sy në këtë 11-she është prezenca e mbrojtësit kosovar që luan me Ingolstadt, Florent Hadergjonaj,

Hadergjonaj ishte titullar në fitoren 2-1 ndaj skuadrës Mainz 05, ndërsa falë golit të shënuar ai është futur edhe në formacionin më të mirë të javës në Bundesliga.

Image

Artikulli paraprakMilan dhe Inter në garë të fortë për këtë futbollist
Artikulli tjetërZyrtare: Trepça përforcohet me një nigerian