BARCELONA, SPAIN - OCTOBER 30: Ronaldinho of FC Barcelona celebrates his goal during the La Liga match between FC Barcelona and Real Sociedad, on October 30, 2005 at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain. (Photo by Luis Bagu/Getty Images)

Legjenda e futbollit botëror, Ronaldinho, edhe zyrtarisht është pjesë e Barcelonës pas negociatave disa ditore dhe tani braziliani do të ketë rolin e ambasadorit të klubit.

Mësohet poashtu se Ronaldinho do të jetë gjithashtu edhe pjesë e projektit të Legjendave, ekip i ish-lojtarëve, që përmes ndeshjeve rreth botës do të ndihmojnë në globalizimin e brendit të Barcelonës dhe vlerave të klubit, ka konfirmuar Barcelona përmes një komunikate për media.

Prezantimi i tij si ambasador dhe marrëveshja do të nënshkruhen të premten, ka konfirmuar klubi katalunas.

Artikulli paraprakAgjenti i Badelj shuan shpresën e gjigantëve evropian
Artikulli tjetërLajmi i fundit/zyrtare: Caceres nesër në vizita mjekësore te Milan, por ekziston një problem i madh…