Derbi i parë i Milanos në sezonin 2017/2018 do të luhet në Kinë. Kjo ndeshje është planifikar të luhet ditën e hënë hënë me 24 korrik në Qendrën Olimpike Sportive Nanjing, në “shtëpinë” e Jiangsu Suning. Përballja mes Interit dhe Milanos është e vlefshme për ndeshjen e parë e parë të International Champions Cup.

Ky lajm u bë zyrtar në një konferencë për shtyp në Shanghai. Prezent në këtë konferencë ishte edhe dikur portiere i Interit, Ëalter Zenga, i cili tha:. “Unë kam qenë aty kur Inter kishte vizituar Kinën në vitin 1978, klubi i parë italian Kjo ishte loja e fundit e të madhit Sandro Mazzola.

Përfitimet e nga kjo ndeshje parashikohen shumë të mëdha për të dyja klubet e të njëjtit qytet, që do të jenë protagonist gjatë verës pikërisht për shkak të parave të mëdha që do të hyjnë nga pronarët e rinjë kinezë.

Artikulli paraprak“Suning”, gati 150 milionë euro
Artikulli tjetërDybala: Juventus në të njëjtin nivel me Barcelonën dhe Real Madridin